Hip-hops

Hip-hops ir gan mūzikas žanrs, gan kultūras kustība kas ir aizsācies 20.gs 70. gados Amerikā, Ņujorkā. Šis stils, sākotnēji radās starp afroamerikāņiem arī latīņamerikāņiem. Šis stils ir saistīts ar repu, ar dīdžejiem. Arī dejošana šim stilam ir atšķirīga, tā ir breikošana. Šī ir ielu kultūra, tāpēc arī grafiti māksla ir ļoti nozīmīga un akcentēta. Šim stilam ir arī raksturīgs ģērbšanās stils, arī runas veids jeb slengs.

Mūsdienās, hip-hops ir ļoti populārs visā pasaulē, lai arī tas ir cēlies no Ņujorkas ielām tas ir spējis iekarot pasauli. Šajā mūzikas stilā ir daudz pazīstamu mākslinieku, kas ir pacēluši šo stilu pāri okeāniem un kultūras slāņiem. Spilgtākais piemērs ir reperis Eminems, baltādains mākslinieks, kurš ir kļuvis par vienu no  slavenākajiem hip-hopa pārstāvjiem pasaulē. Īpaši iespaidīgi tas ir tieši viņa rases dēļ, jo šis ir melnādaino stils, vismaz iesākumā.

Liela daļa pasaules asociējas ar šo stilu, jo šeit nav galvenais radīt populāru un lipīgu melodiju, šeit lielāks uzsvars tiek likts tieši uz lirisko pusi, uz vārdiem, vēstījumu. Tiek runāts par sāpīgām tēmām, tiek rīkotas kaujas starp māksliniekiem, kas tiek risinātas repa ceļā. Šis ir ļoti spraigs mūzikas veids, pat dzīvesveids, jo fani un tā pārstāvji ģērbjas, runā un uzvedas raksturīgā veidā. Tas gan nenozīmē, ka tā tas ir ar visiem. Šis stils nepieprasa, lai mēs ģērbtos vienādi, bet tas nav saprotams visiem. Daļa pasaules to neuzskata par mūziku, jo mākslinieki nedzied, viņi repo, bet arī tā ir mūzika un māksla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *