Dzeramnaudas kultūra citās valstīs

Dzeramnaudas lielums pie mums parasti tiek rēķināts robežās no 5 % līdz 10 % no rēķina. Mēs mēdzam lūkoties arī uz norādēm ēdienkartēs, vai dzeramnauda ir iekļauta maltītes cenā. Taču dažādās pasaules valstīs dzeramnaudas kultūra atšķiras, tādēļ būtu jāzina, kas pieņemts un kas nē. Dažviet ir pieļaujama vienkārši rēķina noapaļošana uz augšu, citur ar to nepietiks. Vienā viesnīcā Jūs droši varat atstāt nelielu naudas summu uz naktsgaldiņa kā pateicību istabenei, citā tā arī pēc istabas tīrīšanas atradīs tieši tur, kur gulējusi, un ne mazāk. Tieši šo atšķirību dēļ mums jāmācās pazīt svešu zemju tikumus, lai nenokļūtu mulsinošās un neveiklās situācijās.

Bieži vien Vidējos Austrumos dzeramnaudas pasniegšana var izrādīties īpaši sarežģīta. Pasaulē šo reģionu pazīst kā ļoti draudzīgu un viesmīlīgu, nereti cilvēki pat izrāda pārāk lielu rūpēšanos par viesiem. Taču Jūs varat izlīdzēties ar biežākām, taču nelielām dzeramnaudas summām, par ko mājinieki būs ļoti pateicīgi. Piemēram, Ēģiptes restorānos atstājiet 5-10 % virs rēķina summas. Viesnīcās – 2 dolārus istabenēm dienā, nodrošinot, lai tās summu saņemtu visu Jūsu viesošanās laiku (lai istaba tiktu kārtīgi iztīrīta katri dienu). 1 dolāru atstājiet portjē, bet, aplaimojot konsjeržu ar 10-20 dolāriem, tikko esat apmeties viesnīcā, Jūs tiksiet patiešām tālu. Arī taksistiem tiek atstāti 10-15 % no brauciena summas, gidiem – 20 dolāru no viena cilvēka.

Piemēram, Latīņamerikā dzeramnaudas kultūra mainās atkarībā no reģiona. Ja ASV Jūs atstāsiet 15-20 % no maltītes cenas, tad Latīņamerikā tie varētu būt 8-12 %, ja vien neatrodaties mūsdienīgās iestādēs lielajās pilsētās. Latīņamerikas viesu uzņēmēji īpaši negaida dzeramnaudu, taču būs par to pateicīgi.

Ķīnā, tāpat kā daudzās citās Āzijas valstīs, nav attīstījusies dzeramnaudas kultūra. Vietējo vadītos vienkāršākajos „lokālos” Jūs neatstāsiet dzeramnaudu, tas nav jādara arī mājinieku apsaimniekotajās viesnīcās. Taču starptautisku ķēžu viesnīcas, kuras uzņem ārvalstu tūristus, pieņēmušas to īpašnieku kultūru, un bagāžas nesējs gaidīs Jūsu pateicību. Tas pats attiecas uz smalkākiem restorāniem.

Informācija no http://www.cntraveler.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *