Izklaides, kas neprasa naudu

Izklaide katram nozīmē ko citu. Citam klubi, citam mūzika un citam vēl kas cits. Ja darbs vai mācības saistīti ar vienmuļu rosīšanos, pirmkārt, nepieciešams darīt kaut ko sirdij tīkamu. Atbrīvoties no ikdienas, attīrīties no pienākumiem un grafikiem palīdz tādas nodarbes, kas atšķir brīvdienu no darbdienas, brīdi sev no kalpošanas apkārtējiem. Nauda šim nolūkam nav nepieciešama, ja darbu var uzskatīt par brīnišķīgu, relaksējošu laika pavadīšanas veidu. Taču var pienākt brīdis, kad arī no vislabākā darba vajadzīga atelpa.

Meklējot paņēmienus, kā atpūsties bez naudas tērēšanas, ieteicams aizstāt esošās nodarbes ar līdzīgām, taču kuras neprasa naudas līdzekļus. Tie, kuri iepriekš apmeklējuši sporta klubus, var izvēlēties aktīvus pasākumus, sākot no mierīgas pastaigas svaigā gaisā līdz nakts pārgājieniem. Brīvi izvēloties maršrutu un laiku, mērķi un papildus izaicinājumus (piemēram, dalība vai nu pašu organizētās vai publiskās geo-cashing spēlēs), katrs var ieplānot savu nelielo ceļojumu. Pastaiga neprasa sabiedriskā vai personīgā transporta līdzdalību, maršruta galamērķis ir samērā netāls, tātad arī sabiedriskās ēdināšanas iestāžu apmeklējums tajā nav jāiekļauj. Neliels proviants, tējas vai kafijas termoss, maza blašķīte, ja ziema, ir viss vajadzīgais ekipējums. Varat mēģināt pastaigu plānā iesaistīt biedrisku palīdzību, apciemojot draugu, kuram ciemakukulī aiznest pašu gatavotu ievārījuma burciņu.

Ja taupības režīms jāizvērš ilgākā laika posmā, var kombinēt laika pavadīšanas veidus ar jauna, laba paraduma iegūšanu. Var iedibināt, piemēram, vingrošanu vai skriešanu no rītiem. Vasarā uzsākta peldēšanās upēs, jūrā un ezeros ar uzņēmību un gribasspēku ir veicama visa gada garumā. Ziemas peldēšanas biedrības Latvijā atrodamas daudzviet, vajag tikai laiku un publisko interneta pieslēgumu, lai atrastu tuvāko. Vēlme padarīt ķermeni fiziski spēcīgāku var tikt īstenota kopā ar meditācijas praksi, lai gan tai ir jāatrod labs padomdevējs. Grāmatas un pamācības var aizņemties no jogas skolotājiem vai, dodoties uz bibliotēku, kur atrodami arī citi resursi brīvā laika pavadīšanai – ne vien grāmatas, bet arī žurnāli, kā arī patīkamā atmosfērā pavadīti brīži. Daudzas bibliotēkas piedāvā bezmaksas pasākumus, kuros iespējams satikt gan interesantus cilvēkus – rakstniekus, dzejniekus, sabiedriskos darbiniekus -, gan arī domubiedrus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *